1. 2. 2014 – IV. česko-polský ples

10.02.2014, 12:48, PolskyKapital.cz

 

 

Již počtvrté se v hotelu Ambassador Zlatá Husa konal česko-polský ples, který organizují Klub polského kapitálu v České republice a Velvyslanectví Polské republiky v Praze.
 


 

 

 

Tento ples byl výjimečný ze dvou důvodů. V tomto roce nad plesem převzali čestnou záštitu: prezident Polské republiky Bronisław Komorowski

 

 

 

 

 

a prezident České republiky Miloš Zeman.

 

Ples rovněž završil pětileté působení Klubu polského kapitálu. Naše milé hosty již tradičně vítali předsedové Dariusz Marcinkowski a Piotr Wielowieyski s manželkami. Ples zahájila a čestné hosty uvítala dvojice moderátorů: česká herečka a moderátorka Veronika Poláčková a polský herec Jan Monczka. V tomto roce náš ples poctili svou přítomností: místopředseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka, velvyslankyně Polské republiky v Praze Její excelence Grażyna Bernatowicz a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Při oficiálním uvítání pronesla paní velvyslankyně Grażyna Bernatowicz na adresu klubu mnoho vlídných slov. Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka zdůraznil význam klubu při vytváření vzájemných polsko-českých vazeb a s pýchou zmínil, že je čestným členem klubu. V souvislosti s výročím Klubu polského kapitálu představil předseda KPK Dariusz Marcinkowski v krátkosti jeho historii a poděkoval všem, kteří se v uplynulých pěti letech zasloužili o dosažení jeho současného postavení. Poděkoval rovněž osobám a společnostem, jež pomohly s organizací plesu. Milým slavnostním aktem bylo předání diplomu čestného člena Klubu paní velvyslankyni Grażyně Bernatowicz. Jak prohlásil předseda klubu: „Paní velvyslankyně již po několika měsících svého působení v Praze prokázala, že je správný člověk na správném místě.“
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po oficiální části byli hosté pozváni k ochutnávce vybraných pochoutek kuchyní z celého světa. Toto byla rovněž příležitost okusit jako vždy vynikající polské pirohy a výborný bigos.
K tanci již počtvrté hrála skupina Party Band, která stále dokáže přitáhnout na parket nejen milovníky tance.
A jak se tančí na světové úrovni, předvedl taneční pár Kateřina Hrstková a Lukáš Bartuněk, dvojnásobní finalisté mistrovství světa v Show Dance.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajímavým bodem programu byla tombola, kterou jsme připravili vůbec poprvé a do níž jsme získali mnoho hodnotných cen. Při losování bylo v sále cítit napětí a po přečtení čísla bylo často slyšet výkřiky radosti.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vrcholným bodem program byl obrovský dort, který k pátému výročí Klubu polského kapitálu připravili cukráři hotelu Ambassador Zlatá Husa. Slavnostní krájení dortu zahájila Její excelence Grażyna Bernatowicz s místopředsedou Senátu Parlamentu České republiky Přemyslem Sobotkou a poté ministr Jan Mládek s předsedou klubu Dariuszem Marcinkowským. Dort jistě chutnal, protože na konci plesu po něm nezbylo nic jiného než vzpomínka.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V letošním roce byla hvězdou večera zpěvačka Debbi, držitelka ceny Anděl, jejíž hit Touch the Sun znají snad všichni. Během jejího koncertu se zaplnil taneční parket a tak už to zůstalo až do konce plesu.
Tímto děkujeme hostům plesu a věříme, že se setkáme i v příštím roce.
 

 

 

Pořadatelé plesu by chtěli poděkovat sponzorům za jejich pomoc při jeho organizaci. Sponzory byly společnosti: DM BOŚ S.A., mBank S.A., Metrostav a.s., ParkSystem sp. z o. o., Tauron Czech Energy s.r.o., Unipetrol, a.s., Sescom Czech Republic s.r.o., Farad Logistik s.r.o., Gall s.r.o. a INDECO CZ s.r.o. Rovněž děkujeme Michału Wiklińskému.

Tombolu podpořily společnosti: Dobrá nálada, INDECO CZ s.r.o., Hotel Golden Tulip Savoy, Amica Commerce, LPP Retail Czech Republic, hotel Ambassador Zlatá Husa a Multisport Benefit. Firma Maspex jako každý rok dodala ovocné nápoje.
Mediálními partnery plesu se staly: deník Hospodářské noviny a Radio Opole S.A.
 

 

 
« Zpět