Čestní členové Klubu polského kapitálu

Jeho Excelence Jan Pastwa - mimořádný a zplnomocněný Velvyslanec Polské republiky v Praze v letech 2007 -2012. Jmenovaný předsedou vlády do funkce ředitele KSAP 26. listopadu 2012 r.

Jeho Excelence Velvyslanec Polské republiky v ČR Jan Pastwa se dne 1.6.2009 stal čestným členem Klubu polského kapitálu v ČR. Diplom čestného člena slavnostně předal Jeho Excelenci předseda Klubu Marian Pijarski na I. Fóru polského kapitálu, které se konalo v Praze dne 8. června 2009.

 

 

MUDr. Přemysl Sobotka –                1. místopředseda Senátu parlamentu České republiky.
1. místopředseda Senátu parlamentu ČR pan Přemysl Sobotka se dne 6. května 2011 stal čestným členem Klubu polského kapitálu v České republice.

Diplom čestného člena slavnostně předal panu Sobotkovi předseda Klubu polského kapitálu Dariusz Marcinkowski v budově velvyslanectví Polské republiky v Praze.
Setkání se zúčastnili Jeho Excelence velvyslanec Polské republiky Jan Pastwa, vedoucí Oddělení propagace obchodu a investic Velvyslanectví Polské republiky Wojciech Pobóg-Pągowski a členové našeho klubu.

 

 

Její Excelence Grażyna Bernatowicz - Mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně Polské republiky v České republice. Své pověřovací listiny Paní Velvyslankyně předala do rukou Prezidenta Miloše Zemana dne 11. června 2013. Grażyna Bernatowicz plnila funkci náměstkyně ministra zahraničních věci pro parlamentní záležitosti, evropskou politiku a lidská práva (2007-2013). Paní Velvyslankyně je pracovnicí Ministerstva zahraničních věcí od roku 1993, nejdříve jako poradce ministra a náměstkyně ředitele Strategicky-výzkumného odboru (PISM), následně, od roku 1998 ve funkci ředitelky-koordinátorky problematiky evropské integrace. W letech 2000-2002 plnila funkci státní podtajemnice pro mezinárodní, ekonomické a právní záležitosti. V letech 2002-2007 byla velvyslankyní ve Španělském království a Andorrském knížectví.
Její Excelence Velvyslankyně Polské republiky v ČR Grażyna Bernatowicz se dne 20.1.2014 stala čestným členem Klubu polského kapitálu v ČR. Diplom čestného člena slavnostně předal Paní Velvyslankyně předseda Klubu Dariusz Marcinkowski 1.2.2014.

 

 

Pan Karel Vágner se dne 31.1.2015 stal čestným členem Klubu polského kapitálu v ČR. Diplom čestného člena slavnostně předal Panu Karlovi Vágnerovi předseda Klubu Dariusz Marcinkowski během 5 česko-polského plesu .

Karel Vágner patří k protagonistům československé a české populární hudby posledních čtyřiceti let. Jako muzikant i skladatel prošel mnoha hudebními seskupeními různých žánrů a založil vlastní orchestr, který spolupracoval s nejvýznamnějšími zpěváky a instrumentalisty a po léta udával tón naší pop-music. Jeho jméno je spojeno i s úspěšným podnikáním: vytvořil a vede hudební vydavatelství a agenturu Multisonic, nakladatelství Studio W-Publishing Co., které zastupuje autorská práva významných umělců a nahrávací studio Charlie´s Company, ve kterém vyprodukoval řadu populárních písní a scénických představení...více

 

 

Partneři Klubu polského kapitálu v České republice

Oddělení propagace obchodu a investic Velvyslanectví Polské republiky v Praze

 

Oddělení propagace obchodu a investic Velvyslanectví Polské republiky v Praze podporuje polské firmy, zejména malé a střední podniky v procesu jejich internacionalizace. Nejdůležitějším posláním oddělení propagace obchodu a investic Velvyslanectví PR v Praze je pomoc polským podnikatelským subjektům při vstupu na český trh, ale také podpora a pomoc zahraničním podnikům, majících zájem o polské zboží a služby nebo o investice v Polsku.

 

 

Kontakt: Oddělení propagace obchodu a investic Velvyslanectví PR v Praze, Loretánské nám. 109/3, 118 00 Praha 1 – Hradčany

 

 

 

 

Asociace polských exportérů

 

Asociace polských exportérů je organizace sdružující více než 300 polských exportérů rozličných oborů ze všech regionů Polska. Asociace, která působí již od roku 2002 vznikla z iniciativy obchodníků s cílem rozvoje aktivit zaměřených na specifické potřeby exportérů. Asociace se soustředí na iniciativy propagující polský export, organizuje kongresy a konference, které rozšiřují poznatky a schopnosti exportérů. Hlavním cílem je zlepšeni systémových řešení, propagace exportu, poskytovaní informací a pomoc exportérům v navazování vztahů se zahraničními partnery. Nejdůležitějším úkolem asociace je zlepšeni ekonomických podmínek pro export a v souvislosti s tím i zrychlení růstu polské ekonomiky. Asociace spolupracuje s více než pěti tisíci exportéry z celého Polska. Na fórech Asociace jsou prezentovány její společné zájmy a to umožňuje dosahování pro exportéry optimálních systémových řešení. Více informací o Asociaci polských exportérů najdete na webu: www.eksporterzy.org
 

 

Kontakt: ul. Smolna 38 lok. 10C, 00-375 Warszawa
 

 

 

 

jj

Členové Klubu polského kapitálu v České republice

 

 

 

BC ERA s.r.o.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt: BC ERA s.r.o., Argentinská 286/38, 170 00 , Praha 7

 

 

 

 

 

DM BOS S.A. organizační složka Česká republika

 

Společnost BOSSA je obchodníkem s cennými papíry, který se na kapitálovém trhu pohybuje již 17 let. Za dobu své existence se dočkala mnohých ocenění, posledním významným oceněním je „Nejlepší obchodník s cennými papíry 2012“ podle hodnocení polské edice časopisu Forbes. V roce 2012 vstoupila na český trh, kde nabízí svým klientům investování prostřednictvím obchodní platformy MetaTrader 4 pro PC i mobilní zařízení, technickou podporou i zpravodajství v českém jazyce, kamennou pobočku v centru Prahy, strukturovaný systémem bezplatného vzdělávání, které zajišťuje tým zkušených odborníků i mnohaletých traderů a mnoho dalšího.

 

Kontakt : DM BOŚ S.A., organizační složka ČR, Václavské náměstí 17,110 00 Praha 1

 

 

 

 

CEE Attorneys

 

 

 

CEE Attorneys, mezinárodní advokátní praxe s více jak 40 právníky v šesti kancelářích v regionu střední a východní Evropy.

 

 

 

 

Kontakt: CEE Attorneys s.r.o., advokátní kancelář, Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7

 

 

 

 

Chamr Martin

 

 

 

 

FIRMA DARIMEX

 

Firma Darimex se specializuje na stavební práce, především tesařské a zednické. Společnost se podílela na realizaci mnoha stavebních projektů na území České republiky, především v Praze. K nejdůležitějším projektům  patří například: budova Sazka Arény, obchodní centrum Chodov, Centrála banky ČSOB či rekonstrukce budovy Parlamentu ČR.

 

Kontakt: Firma Darimex, Náměstí IP Pavlova 1789/5, 12000 Praha

 

 

GALL, s.r.o.

 

Společnost GALL s.r.o. je zaměřena na výrobu dílů pro automobilový průmysl, vyrábí přední nápravy do autobusů a nákladních vozidel – je pokračovatelem výrobního programu LIAZ. Ve stavebnictví se zabývá výstavbou a rekonstrukcemi průmyslových objektů, provádí výstavbu a opravy rodinných domů. V oblasti zprostředkování zaměstnání zajišťuje kvalifikované agenturní pracovníky ve všech oblastech výroby.
Společnost se zabývá zpracováním plastů pro automobilový, textilní a potravinářský průmysl, provádí ubytovací a realitní služby v rámci svého areálu.
Společnost GALL vyrábí vlastní produkt, plastovou průmyslovou podlahu GALLPLAST.

Jde o systém zámky spojených PVC dlaždic . Instalace této podlahy je snadná a vhodná na všechny typy zpevněných podkladů.

Kontakt: GALL, s.r.o., Bánskobystrická 114/26, 460 08 Liberec 8

 

 

 

Izotechnik Sp. z o.o.

 

Od roku 1992 se Izotechnik Sp. z o.o. specializuje především na realizaci, opravě a modernizaci jak jednotlivých průmyslových zařízení (jako např. tlaková zařízení, skladovací a procesní nádrže, vyměníky tepla, skidy, cold-boxy, průmyslové pece a potrubí), tak i komplexních průmyslových zařízení. Naše produkty se používají na „onshore“ a „offshore“ trhu v rafinerském a chemickém průmyslu, plynárenském a těžebním průmyslu, energetickém průmyslu, potravinářském průmyslu a v příbuzných oblastech. K dispozici máme také vlastní projekční kancelář a zkušební laboratoř pro nedestruktivní zkoušky strojních části a kompletních strojů. Zveme Vás k seznámení se s naší nabídkou, možnostmi a portfolio minulých projektů na: http://www.izotechnik.com/

 

Kontakt: Izotechnik Sp. z. o. o., ul. Zglenickiego 44E, 09-411 Płock, Polska,

Tel. +48 24 367 32 11 / Fax +48 24 367 32 22, E-mail : info@izotechnik.com

 

 

Kłosowski Piotr, HOKA Financial Group, spol. s r.o.

 

 

Kralkowski Marek, INDECO CZ s.r.o.  

  

 

Lewandowski Mirosław,  ředitel Kultura pro Evropu

 

 

Lewron music center s.r.o.

 

Společnost se zabývá producentskou a vydavatelskou činností, agenturní činností, poskytuje služby v oblasti reklamy a PR. Exklusivně zastupuje mladou talentovanou zpěvačku Ewu Farnou či multimediální projekt Lewron Orchestra. Společnost Lewron music komplexností a kvalitou svých služeb může prezentovat Vaši značku na českém hudebním poli a pomocí svých mediálních partnerů velmi efektivně zviditelnit a propojit image Vaší společnosti s největšími hudebními událostmi roku, jako jsou např. Ceny Anděl či Deska rokua jiných akcích, či deskách umělců.

 

Kontakt: Lewron music center s.r.o., Václavské náměstí 1, 110 00 Praha 1
 

 

 

Martynek Marian, daňový poradce; HAJDUK & PARTNERS TAX s.r.o.; nám. Svobody 527, 739 61 Třinec, Czech Republic


 

 

 Mgr. Ondruch Tomáš , Advokátní kancelář 

 

Komplexní právní služby v oblasti občanského, rodinného, obchodního a trestního práva, převody nemovitostí, zastupování před soudem.

 

Kontakt: Mgr. Tomáš Ondruch, advokát. Moskevská 24a/1440, 736 01 Havířov

 

 

 

MS-VAT, s.r.o.

 

Společnost MS-VAT, s.r.o. je specialistou na zajišťování vratek zahraniční daně z přidané hodnoty ( dále DPH ). Mimo jiné zajiśtuje další služby jako jsou registrace k plátci DPH v jiných zemích a individuální poradenství v oblasti zahraniční daní. Know-how společnosti vzniká již 12 let a nabízí tím silného Partnera pro zahraniční daně pro českou, polskou a slovensou klientelu. Vrácení DPH zajišťuje společnost z celé Evropské unie a dalších zemích kde to legislativa nebo mezinárodní dohody umožňují.

 

Více informací naleznete na adrese: www.ms-vat.com

 

Kontakt: MS-VAT, s.r.o., Gemini building B, Na Pankráci 1724/129, 140 00 Prague 4 Czech Republic

 

 

 

MultiSport Benefit s.r.o.

 

MultiSport je motivační program pro zaměstnance, který umožňuje každodenní použití ve více než 900 sportovních zařízeních po celé České republice i na Slovensku. Díky široké škále sportovních zařízení může každý držitel karty MultiSport zlepšit svou fyzickou kondici a pečovat tak o své zdraví i psychickou pohodu. 

MultiSport Program byl založen v Polsku v roce 2001 a je nyní jedním z nejoblíbenějších benefitů v zemi. V České republice se o rozvoj MultiSportu již pět let stará firma MultiSport Benefit s. r. o., zatímco na Slovensku a v Bulharsku funguje teprve od roku 2015.

MultiSport Benefit s. r. o. organizuje pro společnosti speciální Dny zdraví a sportu, během kterých se mohou zaměstnanci seznámit s programem MultiSport, namotivovat se k aktivnímu a tudíž zdravějšímu životu. Program MultiSport je efektivní a atraktivní řešení pro zaměstnavatele a je tak výjimečnou podporou zaměstnanců, kteří mají zájem o různé formy sportovních aktivit a zlepšování fyzického i duševního zdraví. 

Více se dozvíte na adrese: MultiSport Benefit s.r.o.

 

Kontakt: Multisport Benefit s.r.o.,Lomnického 1705/9, 140 00 Praha 4, 

MultiSport Benefit s.r.o.
 

 

 

NowyStyl sp. z o. o.

 

Nowy Styl Group je evropským lídrem v komplexním řešení kancelářských a veřejných prostor. Díky svému unikátnímu obchodnímu modelu nabízí ucelené služby při vybavení interiérů založené na hloubkové analýze potřeb zákazníků, účinnosti řešení, organizace práce, ergonomie a akustiky. Zkušenosti společnosti Nowy Styl Group, stejně jako technologické a výrobní zařízení, jsou zárukou, že každá nabídka je "vyrobena na míru"
Flexibilní přístup k zákazníkovi, inovace a výjimečná organizační kultura činí skupinu jedním z největších a nejdynamičtěji se rozvíjejících nábytkářských společností v Evropě. Firma má vlastní mezinárodní distribuční síť zahrnující 19 lokálních poboček po celém světě.

 

Kontakt: Prague Office Park 1, K Hájům 2/1233, CZ - 155 00 Praha 5

 

 

 

QUICK! Translations, s.r.o.

 

 

Quick! Translations s.r.o. působí na trhu od roku 2001. Společnost je zaměřena na jazykové služby (překlady a jazykové kurzy), a v posledních letech svoji činnost rozšířila o asistenční služby v oblasti polsko-českých obchodních kontaktů, to vše se zachováním veškerých výhod osobního přístupu. Ke klientům společnosti se řadí přední finanční instituce, právnické kanceláře, globální výrobci softwaru a hardwaru, telekomunikační společnosti, mezinárodní vydavatelství, marketingové a komunikační agentury, časopisy a vědecké instituce, malé a střední obchodní společnosti.

 

 

Kontakt: QUICK! Translations, s.r.o., Žitomírská 36, 101 00 Praha 10

 

 

 

PETERKA & PARTNERS advokátní kancelář s.r.o.

 

 

PETERKA & PARTNERS patří mezi přední právní kanceláře působící ve střední a východní Evropě. Prostřednictvím 9 kanceláří v Polsku, České republice, na Slovensku, na Ukrajině, v Bulharsku, Maďarsku, Bělorusku, Rusku a Rumunsku pokrývá klíčové trhy regionu a nabízí právní služby jak v jednotlivých zemích, tak napříč regionem.

 

Kontakt: PETERKA & PARTNERS advokátní kancelář s.r.o., Karlovo namesti 671/24,

110 00 Prague 1


 

 

PKO BP S.A., Czech Branch

 

PKO Bank Polski je největší finanční institucí v Polsku a také jednou z nejvýznamnějších finančních skupin působící v regionu střední a východní Evropy. Jsme neoddiskutovatelný lídr polského bankovního sektoru, a to jak v oblasti produktové nabídky, výše vlastního kapitálu a aktiv, počtu zákazníků, tak i v rozsahu naší distribuční sítě. Usilovně implementujeme strategii podpory polských společností působících na zahraničních trzích nebo těch, které zatím o svém mezinárodním rozvoji teprve uvažují. Otevření pobočky v Praze je dalším krokem v rozvoji naší mezinárodní sítě, který byl úspěšně odstartován otevřením pobočky ve Frankfurtu nad Mohanem v prosinci roku 2015.
PKO Bank Polski, Czech Branch chce být bankou první volby pro korporátní klienty - polské společnosti působící na českém trhu, ale i vstupní branou českých společností expandujících na polský trh.
Naším stěžejním produktem je zúčtování platebního styku v reálném čase mezi účty vedenými v jakékoliv lokaci PKO Bank Polski. Toto řešení doplňuje rozsáhlá nabídka dalších služeb a řešení v oblasti cash managementu. Nabídka produktů bude soustavně rozvíjena a rozšiřována tak, aby plně uspokojila potřeby a očekávání všech našich klientů.
 

Kontakt: PKO BP S.A., Czech Branch; Klimentská 1216/46, 110 00 Praha 1

PKO BP S.A., Czech Branch

 

 

 

PKP CARGO INTERNATIONAL a.s.

 

Skupina PKP CARGO INTERNATIONAL, člen skupiny PKP CARGO, patří k nejvýznamnějším poskytovatelům služeb nákladní železniční dopravy v Evropě. Poskytuje komplexní řešení především velkým průmyslovým podnikům ve střední a východní Evropě s důrazem na přepravu těžkých komodit – uhlí, oceli, stavebních materiálů nebo produktů automobilového, potravinářského a chemického průmyslu.
Mezi klíčové služby patří železniční doprava na dlouhé vzdálenosti, kombinovaná doprava, železniční spedice, provozování vleček, železniční stavby a traťové služby, pronájem, opravy a čištění železničních vozů. Srdcem byznysu je Česká republika, jejíž ideální logistické polohy PKP CARGO INTERNATIONAL využívá. Operuje v celé Evropě, kde poskytuje komplexní dopravní, logistické a spediční služby napříč všemi obory a odvětvími s napojením na významné evropské přístavy a terminály.
PKP CARGO INTERNATIONAL disponuje rozsáhlým vozovým parkem více než 150 lokomotiv a 4 500 vozů, které využívá pro vlastní potřeby i pronajímá třetím stranám. V České republice vlastní otevřený terminál kombinované dopravy v Paskově, provozuje více než 60 železničních vleček, vlastní přes 330 km tratí a zaměstnává přibližně 2 000 pracovníků.
Klíčovými společnostmi skupiny PKP CARGO INTERNATIONAL jsou PKP CARGO INTERNATIONAL, AWT ROSCO, AWT Rail SK, AWT Rail HU a Primol-Rail.
Vedle nákladní dopravy má skupina prostřednictvím své společnosti AWT Rekultivace rozsáhlé zkušenosti také s rekultivačními, pozemními a stavebními pracemi nebo s nakládáním s odpady.

 

Kontakt: Hornopolní 3314/38, 702 62 Ostrava – Moravská Ostrava
 

 

 

Ratowski Bartosz

 

 

 

SESCOM Czech Republic s.r.o.

 

SESCOM poskytuje služby z oblasti řízení procesů technického servisu klimatizace, ventilace, topení (HVAC) a elektrických rozvodů v budovách. Firma má rozsáhlou síť technických servisů v České republice, Polsku, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Německu. Inovativní obchodní řešení SESCOM zvyšuje efektivitu a komplexitu obsluhy technické infrastruktury, umožňuje snížení nákladů na správu a provádění servisních služeb, zlepšuje komunikaci a rozhodovací proces v otázkách techniky a rozpočtu. Díky procesuálnímu přístupu k využívání zařízení, instalaci a technickým systémům realizujeme pro naše klienty představu bezpečné, správné a úsporné technické péče.

 

Kontakt: SESCOM Czech Republic s.r.o., Jurečkova 1812/16, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava
 

 

 

S&P Czech Finance s.r.o.

 

S&P Czech Finance s.r.o., je společnost založená roku 2011 a registrovaná u ČNB jako investiční zprostředkovatel. Spolupracujeme s Atlantik finanční trhy a.s. a J&T Bankou v oblasti investic do cenných papírů. Poskytujeme svým zákazníkům individualizované poradenství a podporu, dle jejich investičních cílů. Více informací se o firmě můžete dozvědět na www.snpfinance.cz

 

 

Kontakt : S&P Czech Finance s.r.o., Holečkova 777/39, 150 00 Praha 5

 

 

 

STEAG Energo Mineral Sp.z o.o. 

 

 

STEAG Energo Mineral – JE ZKUŠENÝ PARTNER PRO ENERGETICKÝ A STAVEBNÍ OBOR.

STEAG Energo Mineral je na polském trhu již od roku 2001. Zabýváme se odběrem a komplexním využíváním vedlejších produktů spalování, jež vznikají v energetice, a to jako přísady k výrobě stavebnin či k přímému uplatnění jako stavebniny. Společnost patří dvěma silným subjektům – německé Skupině Steag Power Minerals, lídru na trhu VPS, jež působí mimo jiné v západní a východní Evropě, Perském zálivu, Skandinávii, a Skupině JD, jednomu z největších partnerů na trhu stavebních materiálů.
Současně STEAG Energo Mineral realizuje strategii rozvoje, a to zvětšením rozpoznávání značky na dalších trzích. Se zaměřením na nové směry a potřeby odběratelů vznikly naše dvě dceřiné společnosti: STEAG Energo Mineral Deutschland se sídlem v Berlíně a STEAG Energo Mineral CZ se sídlem v Praze. Nové společnosti využívají popílek z polských, německých a českých elektráren a elektrotepláren.
Důležitým základem činností STEAG Energo Mineral jsou inovace. Budování efektivního spojování vědy, výzkumu a podnikání zaručuje společnosti dlouhodobý vývoj a výhodu na trhu.

 

Kontakt: STEAG Energo Mineral Sp. z o.o., ul. Piastowska 3, 45-081 Opole   

 

 

 

 

Superoperator CZ s.r.o.

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt: Rybná 716/24, Praha 1, 110 00.

 

 

 

 

TAURON Czech Energy s.r.o.

 

TAURON Czech Energy je dceřinná společnost TAURON Polska Energia S.A. působící na české energetické burze. Společnost je kvalifikovaným dodavatelem s platnou licencí pro obchod s elektřinou. Díky disponibilitě vlastních zdrojů, velikosti a rozložení portfolia nákupu elektřiny na více trhů může skupina TAURON nabídnout partnerství a vysoce konkurenceschopné ceny nepodléhající lokálním změnám nejen všem účastníkům velkoobchodního trhu, ale i konečným odběratelům. TAURON je držitelem osvědčení kvalifikovaného dodavatele vydaného Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.

 

Kontakt: TAURON Czech Energy s.r.o., Na Rovince 879, 720 00 Ostrava - Hrabová

 

 

 

Unipetrol, a.s.

 

Unipetrol, a.s. je skupinou společností, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal UNIPETROL součástí skupiny PKN ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina UNIPETROL se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří skupina UNIPETROL k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina patří v České republice k nejvýznamnějším společnostem z hlediska obratu a zaměstnává přes 4000 lidí.

 

Kontakt: Unipetrol, a.s., Na Pankráci 127, 140 00 Praha 4

 

 

 

V4 Legal s.r.o.

 

Společnost V4 Legal s.r.o., advokátní kancelář patří do nadnárodní skupiny advokátních kanceláří V4 Legal, zajišťující poskytování právních služeb prostřednictvím pěti poboček v České republice, Slovenské republice a v Polsku.Naše advokátní kancelář poskytuje právní služby zejména v oblasti korporátního práva, závazkového práva, práva nemovitostí, veřejných zakázek, ochranných známek, energetiky, insolvence a daní. Také se specializujeme na přeshraniční poradenství.

 

Kontakt: V4 Legal s.r.o., advokátní kancelář, Jurečkova 643/20, 702 00 Ostrava.