21.01.2010 - Vychází aktuální průvodce podnikáním v Polsku

21.01.2010, 12:03, PolskyKapital.cz


20. ledna 2010, PrahaOddělení propagace a investic Velvyslanectví Polské republiky v Praze ve spolupráci s Klubem polského kapitálu a společností HOKA Financial Group uvádí nejnovější verzi průvodce podnikáním na polském trhu. Informační brožura Podnikání v Polsku přináší důležité aktuální informace pro všechny zájemce o podnikání v Polské republice a je nezbytnou příručkou pro společnosti, které plánují vstup na polský trh, ale i pro ty, které již v Polsku podnikají.

 


Hlavním účelem publikace Podnikání v Polsku je informovat české podnikatele, kteří mají zájem vstoupit na polský trh, o problematice podnikání v Polské republice. Publikace přináší mimo jiné aktuální informace o postupu při zahajování a vykonávání podnikatelské činnosti v Polsku či o platném pracovním právu. Brožura obsahuje také například důležité informace z oblasti polského daňového systému a poukazuje na hlavní rozdíly mezi polským a českým daňovým systémem. Průvodce Podnikání v Polsku je k dispozici ve dvou verzích – tištěné a elektronické, obě verze nabízí zdarma Oddělení propagace a investic Velvyslanectví Polské republiky v Praze. Elektronickou verzi naleznete ke stažení na stránkách této instituce (www.praha.trade.gov.pl), verzi tištěnou obdržíte zdarma na Polském velvyslanectví.

 

„Průvodce polským trhem Podnikání v Polsku obsahuje detailní informace z oblasti podnikání na polském trhu a je určen všem společnostem či fyzickým osobám, které mají zájem o vstup na polský trh,” představuje publikaci vedoucí Oddělení propagace a investic Velvyslanectví Polské republiky v Praze Wojciech Pobóg-Pągowski a doplňuje: „Tato brožura, kterou jsme vydali ve spolupráci s Klubem polského kapitálu, je vlastně velmi užitečný manuál, nezbytný pro všechny zájemce o podnikání v Polsku. Doufáme, že čeští podnikatelé tuto publikaci uvítají a že pro ně bude platným pomocníkem při vstupu na polský trh.“

 


Klub polského kapitálu v České republice je nezisková organizace, sdružující polské společnosti fungující na českém trhu. Hlavním cílem Klubu polského kapitálu v České republice je vybudování společného zastoupení polských firem na českém trhu a vytváření vztahů, díky kterým bude zajištěno efektivní využití lidského potenciálu, poradenských a školících firem a obchodních institucí, za účelem jednodušší výměny informací a zkušeností mezi partnery a optimálního využití jejich potenciálu. Důležitým posláním Klubu je podpora rozvoje česko – polských obchodních vztahů, vytvoření pozitivního obrazu polských firem v České republice a posílení jejich pozice na českém trhu. Členy Klubu jsou malé, střední i velké nadnárodní společnosti, které působí v mnoha různých oborech. Zájmy všech členů, bez ohledu na jejich velikost, jsou zohledněny stejně.

 

Kontakt pro média:

 

Klub polského kapitálu/Klub Polskiego Biznesu


Dariusz Marcinkowski

Předseda

E-mail: d.marcinkowski@polskykapital.cz

Tel.: +420 724 263 682

 


Sekretariat Klubu
E-mail: sekretariat@polskykapital.cz
Tel.: +420 773 363 736
www.polskykapital.cz

 

 

Oddělení propagace a investic Velvyslanectví Polské republiky v Praze

Wojciech Pobóg-Pągowski

E-mail: praha@trade.gov.pl

Tel: +420 271 732 342
 

 
« Zpět