Návštěva v Dětském domově ve Frýdlantu

04.05.2012, 20:19, PolskyKapital.cz

 

 

V pátek 27. dubna 2012 členové předsednictva klubu navštívili Dětský domov Frýdlant, který byl beneficientem charitativní sbírky, jež proběhla během letošního 2. česko-polského plesu.


 

 

 

Setkání s ředitelem dětského domova Tomášem Kahanem a také – a to především – s dětmi se účastnili zástupkyně předsedy předsednictva klubu Ewa Luchowska-Mertl a členkyně předsednictva Martyna Monoszon s manželem. Výtěžek sbírky (cca 37 tisíc Kč) byl již dříve převeden na účet dětského domova, toto setkání mělo za cíl předat další dárky od našich sponzorů: poukázky na nákupy v obchodech CCC či Reserved a také dárečky (DVD hry, propisky, čepice a samozřejmě plyšáky) od firmy Unipetrol.

                                      

Setkání se konalo v tzv. staré budově, kde jsme měli při pojídání výborného koláče, který pro nás děti připravily, možnost se osobně seznámit s dětmi a personálem. Později jsme obdivovali krásné, nové domy, jež teprve krátce obývají menší skupinky dětí. V nich se děti (samozřejmě pod dohledem dospělých) učí samostatně vést domácnost, přičemž hospodaří s předem určeným rozpočtem.

 

Taktéž jsme se dozvěděli, že částka, jež byla během plesu vybrána, již byla částečně použita na lyžařský pobyt na horách, druhá část je určena na letní pobyt v Polsku.

Setkání bylo velice milé, a – i když nebylo dlouhé- stačily se děti spřátelit nejen s námi, ale i s „hvězdou večera“ - Norou, fenkou pani Martyny.

                                                 

Panu řediteli přejeme mnoho úspěchů v uskutečňování plánů na výstavbu dalších domů tak, aby všechny děti mohly starou budovu rychle opustit.
 

 

Připomínáme, že letošní polsko-česky ples se konal pod záštitou Miroslavy Němcové, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Bohuslava Svobody, primátora hlavního města Prahy, J.E. velvyslance Polské republiky v Praze Jana Pastwy a Jacka Majchrowského, primátora města Krakova. Hlavním partnerem plesu byly společnosti TAURON Polska Energia S.A. a TAURON Czech Energy s.r.o. Partneři plesu: LeasePlan Česká republika,s.r.o. a PREFA PRAHA a. s. Mediální partnerství poskytl deník Lidové noviny.

 
« Zpět