Oficiální návštěva předsedy Senátu PR Bogdana Borusewicze v Praze

02.08.2011, 14:08, PolskyKapital.cz

Ve dnech 21. – 22. června pobýval v Praze na oficiální návštěvě předseda Senátu PR Bogdan Borusewicz
Během prvního dne své návštěvy se setkal s Milanem Štěchem, předsedou českého Senátu. Tématem jejich jednání byla parlamentární spolupráce obou zemí, jež je v současné situaci zvláště důležitá vzhledem k tomu, že v červenci Česká republika převezme předsednictví Visegrádské skupiny a Polská republika předsednictví v Radě Evropské unie. V témže dni se odehrálo také setkání pana předsedy Senátu s českým premiérem Petrem Nečasem.
V odpoledních hodinách hosta na Velvyslanectví Polské republiky přivítal velvyslanec Polské republiky Jan Pastwa. Na setkání se zástupci české Polonie byl přítomen rovněž Dariusz Marcinkowski, předseda Klubu polského kapitálu v Praze.
 


Druhý den návštěvy se uskutečnilo setkání předsedy Senátu s ministrem zahraničních věcí České republiky Karlem Schwarzenbergem a předsedkyní Poslanecké sněmovny ČR, Miroslavou Němcovou. Ve středu předseda Senátu předal Komandérský kříž řádu Polonia Restituta politické aktivistce Anně Šabatové, která se prací v československé opozici významně zasloužila budování československo-polských vztahů.

 
« Zpět