Polské předsednictví v Radě UE.

02.08.2011, 14:15, PolskyKapital.cz

Oficiální slavnosti u příležitosti zahájení polského předsednictví v Radě Evropské unie se uskutečnily nejen ve Varšavě nebo Bruselu, ale i na zahradě Velvyslanectví Polské republiky v Praze. Zúčastnilo se jich několik set hostů, mezi nimi i představitelé státní správy, diplomaté, zástupci světa kultury, umělci, podnikatelé z řady zemí.


Českou stranu zde reprezentoval místopředseda českého Senátu Přemysl Sobotka. Během slavnosti proběhlo symbolické předání předsednictví v Radě EU z rukou velvyslance Maďarské republiky v Praze Laszlo Szöke velvyslanci Polské republiky Janu Pastwowi. Po oficiální části se uskutečnil koncert polské filmové hudby v provedení českého komorního orchestru BERG pod taktovkou Petera Vrábela a jazzové hudby polského saxofonisty Przemka Dyakowskiego a jeho skupiny.

 

Po koncertě se v zahradě podávaly tradiční polské pokrmy. Významným bodem akce bylo rovněž zahájení výstavy prací polského laureáta ceny World Press Photo Kacpra Kowalského pod názvem „Polska z LOTu ptaka” – Polsko z ptačí perspektivy.

 

Slavnostního zahájení se zúčastnili představitelé Klubu polského kapitálu: Dariusz Marcinkowski, Jiri Michalik, Janusz Mieloszyk, Martin Murad, Sławomir Laskowski, Eugeniusz Sawicki .
Partnery akce byly firmy BRE Bank S.A, mBank a TAURON Czech Energy s.r.o.
 

 
« Zpět