První česko–polský ples proběhne pod patronátem Poslanecké sněmovny ČR a Polského velvyslanectví

27.01.2011, 00:29, PolskyKapital.cz

Dne 26. února 2011 se bude v pražském hotelu Ambassador konat první česko–polský ples. Záštitu nad plesem převzala předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky paní Miroslava Němcová, primátor hlavního města Prahy, pan Bohuslav Svoboda a velvyslanec Polské republiky v ČR pan Jan Pastwa. Organizátorem plesu je Velvyslanectví Polské republiky v Praze a Klub polského kapitálu v České republice.
 


„Tato významná společenská událost se bezpochyby stane místem setkání osobností českého a polského veřejného a obchodního života a také poskytne prostor k navázání osobních kontaktů mezi česko–polskými obchodními partnery. Věřím, že první ročník česko-polského plesu bude úspěšný a stane se novou tradicí,“ řekl Dariusz Marcinkowski, předseda Klubu polského kapitálu v ČR.

 

 

Během plesu proběhne charitativní sbírka, jejíž výtěžek bude věnován povodněmi postnie Základní a mateřské škole s polským jazykem vyučovacím v Dolní Lutyni.

 

 

„Vedle toho, že ples je dobrou příležitostí k neformálnímu setkání zástupců polských a českých firem a institucí, má také významný charitativní rozměr, a proto jsem ho rozhodl podpořit,” sdělil Jan Pastwa, velvyslanec Polské republiky v ČR.

 

 

„Velmi si cením každé podobné akce či projektu, které napomohou udržovat a rozvíjet výborné přátelské vztahy mezi Českou repoblikou a Polskem,“ napsala Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, v dopise ve kterém převzala záštitu nad plesem.

 

 

Hlavním partnerem česko–polského plesu je energetická společnost TAURON Polska Energia S.A. Mezi další partnery patří firmy UNIPETROL a.s., Metrostav a.s. a PREFA PRAHA a. s.

 
« Zpět