Setkání podnikatelů v Liberci - 24.02.2014 r.

03.03.2014, 11:48, PolskyKapital.cz

 

 

Dne 24. února 2014 Klub polského kapitálu v České republice měl tu čest zorganizovat setkání podnikatelů v libereckém hotelu **** Centrum Babylon. 


 

 

 

 

 

Tentokrát během setkání realizovaného v rámci projektu „Spolu pro byznys”, který podporuje podnikatele v pohraničí, byly přednášené dvě témata: "Hospodářská spolupráce příhraničních regionů: Opolského vojvodství, Dolnoslezského vojvodství a Libereckého kraje" a taky "Právní a daňové podmínky působení hospodářských subjektů v Polsku, se zvláštním důrazem na specifičnost v příhraničních regionech". Setkání bylo určene především pro české firmy. Přednášky vedli experti z advokátní kanceláře dr Paweł Bojarski z Vratislavi, kteří mají bohaté zkušenosti v oboru práva a dani.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Setkání zahájil a hosty přivítal pan Marek Kralkowski, člen předsednictva KPK,

a pan ing. Oskar Mužíček z KHK Liberec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po prezentaci právních otázek naši přednášející účinně reagovali na dotazy z publika. Velký zájem vzbudily mj. daňové sazby, složitosti spojené s výpočtem daně a taky možnost odpočtu slevy za připojení k internetu na mobilním telefonu. Ta poslední uvedená polská sleva překvapila české posluchače. Účastníci poděkovali pořadatelům a předložili návrhy témat dalších setkání. Podnikatelé, působící v příhraničních oblastech, potřebují tento druh pomoci v podobě námi pořádaných setkání.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Setkání bylo realizováno v rámci projektu „Spolu pro byznys”, spolufinancováného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Polská republika 2007 – 2013. Během konference redaktor Janusz Maćkowiak, zastupující Vedoucího partnera projektu, „Radio Opole” S.A., zaznamenal mnoho rozhovorů s přednášejícími a účastníky. Tento materiál byl použitý během jedné z pravidelných vysílání rozhlasu, nesoucí název "Trh".
Srdečně Vám děkujeme za návštěvu.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zveme vás k poslechu nahrávky na:

 

Setkání podnikatelů v Liberci - 24.02.2014 r.

 

 

 

 

 

 
« Zpět