Setkání představitelů polského obchodu s velvyslankyní Polska v České republice, paní Grażynou Bernatowicz.

21.10.2013, 08:09, PolskyKapital.cz

 

 

10.10.2013 byli zástupci polských firem působících v České republice pozváni na oficiální oběd do velvyslanecké rezidence.


 

 

 

 

Setkání se zúčastnili pánové Jiří Pilař (Solaris), Jerzy Dylowicz (Fakro), Eugeniusz Sawicki (Tauron), Robert Wawro (Maspex), Marek Świtajewski (Unipetrol), Piotr Wielowieyski (Unipetrol), Stanisław Wieczorek (PKP), Dariusz Marcinkowski (KPB) oraz Wojciech Pobóg -Pągowski (WPHI). Na poslední chvíli, v důsledku prací na silnici, na setkání dorazila paní Magdalena Holeksová zastupující Česko-polskou komoru z Ostravy. Setkání začalo velmi milou, pro náš klub, událostí. Velvyslankyně paní Grażyna Bernatowicz předala panu Dariuszowi Marcinkowskému dopis s blahopřáním k příležitosti pětileté existence polského obchodního klubu v České republice. Během této části jsme uslyšeli spoustu milých slov o naší činnosti. Prezident klubu připomněl počátky existence naší organizace a ocenil podporu polského velvyslanectví v Praze a WPHI v procesu jeho vzniku a fungování.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Schůzka byla skvělou příležitostí pro výměnu názorů o českém trhu prezentovaných zástupci různých průmyslových odvětvích. Dobrým příkladem podnikání je výrobce autobusů Solaris, který se vyrovnal se silnou konkurencí na trhu, ale který zároveň byl schopen spolupracovat s českými partnery při realizaci společných projektů. Emoce vzbudilo téma činnosti PKP, tedy především nedostatečné železniční spojení mezi Polskem a Českou republikou. Pozitivní bylo, že rozmluvě nedominovala diskuze na téma polských potravin, což může znamenat, že se začínají projevovat účinky polského úsilí o zlepšení jejich image.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po vynikajícím obědě byl také čas na přímé rozhovory účastníků.

 

Setkání opět potvrdilo upřímný zájem velvyslanectví a WPHI o otázky týkající se obchodního prostředí a problémů vzájemné hospodářské spolupráce.

 

 
« Zpět