Skupina TAURON na české energetické burze

30.09.2010, 12:00, PolskyKapital.cz

Dne 29. 10. 2010 polská energetická společnost TAURON oficiálně zahájila činnost na české energetické burze. Smlouvu slavnostně podepsali David Kučera, generální ředitel obchodní platformy určené pro obchodování s elektrickou energií Power Exchange Central Europe (PXE) a předsedové TAURON Czech Energy, Eugeniusz Sawicki a Jiří Michalik, za přítomnosti Velvyslance Polské Republiky a zástupce ředitele TAURON Polska Energia Krzysztofa Zamasza.
 


Společnost TAURON Czech Energy sídlící v Ostravě byla založena ke konci roku 2009. Je to první zahraniční pobočka Skupiny TAURON. Společnost splňuje všechny procedurální a právní podmínky a je registrovaná u českého operátora trhu s elektřinou OTE a.s. Zaměstnanci TAURON Czech Energy jsou vyškolení nejen pro obchod na komoditních burzách, ale i na ostatních dostupných trzích a systémech přeshraničního obchodování.

 

 

Společnost TAURON Czech Energy bude na českem trhu působit nejen v oblasti velkoobchodu, ale také jako dodavatel energie pro konečné odběratele. „Díky vlastním zdrojům a síle mateřské společnosti, můžeme českým obchodním partnerům a zákazníkům nabídnout stabilitu a jistoru, nezávislou na lokálních změnách ve velkoobchodním trhu energie.“ řekl Jiří Michalík, člen předsednictva TAURON Czech Energy.
 

 

Prameny: tisková zpráva Skupiny TAURON  

 
« Zpět