Slovo ředitele a předsednictva Klubu polského kapitálu v České republice

24.12.2010, 10:58, PolskyKapital.cz

 

Vážené kolegyně a kolegové, členové i přátelé Klubu polského kapitálu v České republice. Uplynul další rok působení Klubu.

 

Rok, ve kterém se naše organizace stala významným partnerem na poli aktivit, jenž podporují rozvoj vzájemných hospodářských vztahů mezi Polskem a Českou republikou.


Nejlepším příkladem těchto aktivit Klubu bylo spoluorganizování prvního Polsko – českého hospodářského fóra, kterého se zúčastnili představitelé vlád obou zemí, zástupci svazu zaměstnavatelů ale také mnoho osob zabývajících rozvojem vzájemné obchodní a investiční spolupráce. Na Fóru byla také poprvé udělena Cena Klubu polského kapitálu za vklad a rozvoj Polsko–českých vztahů.

 

Klub se účastnil také řady setkání, které měly za cíl propagaci a podporu bilaterálních hospodářských vztahů, jako například: setkání polských studentů se zástupci Klubu polského kapitálu v České republice a zástupců Oddělení obchodu, propagace a investic velvyslanectví Polské republiky v Praze, speciální benchmarkingové školení polských úředníků v Praze, apod. Tradicí se stala pravidelná neformální setkání členů a přátel Klubu v hotelu Hilton, která často vedla k utvoření nových obchodních vztahů. Již po několikáté jsme podpořili Sváteční trh organizovaný manželkou velvyslance Polské republiky v Česku.

 

Naší činnost oceňují společnosti působící na obou trzích. V roce 2010 do Klubu vstoupily firmy TAURON Czech Energy s.r.o., L.A.F. a.s., Biomen s.r.o., Lewron music center s.r.o., Advokátní kancelář Mgr. Tomáša Ondrucha ale také soukromé osoby – Sławomir Laskowski, Marian Pijarski a Marek Kralkowski. Těší nás rovněž rovněž účast první české firmy PREFA PRAHA a.s. V prvních dnech roku 2011 se členy Klubu stanou firmy Sfinks Czech & Slovakia s.r.o., CZECHPOL Business Office, Vila Baltika a pan Marian Martynek.
 

Nevyhnuli jsme se také některým chybám, ale jsme si jistí, že poučení, která jsme díky nim získali, nám pomohou k lepším výkonům v dalších letech. V příštím roce nás totiž čekají další výzvy. Mezi ty nejvýznamnější bude patřit I česko-polský ples a další Polsko–české hospodářské fórum.
 

Ve sváteční atmosféře těchto dnů bychom zároveň chtěli poděkovat všem, kteří nás podporovali v realizaci našich statutárních cílů, firmám i soukromým osobám a zvlášť také Jeho excelenci Velvyslanci Polské republiky Janu Pastwovi i obchodnímu poradci, řediteli Oddělení obchodu, propagace a investic velvyslanectví Polské republiky v Praze panu Wojciechovi Pobóg-Pągowskému.

 

Při této příležitosti nám dovolte popřát všem veselé Vánoce a mnoho úspěchů do Nového roku.

 

Ředitel Dariusz Marcinkowski a předsednictvo Klubu polského kapitálu v České republice.
 

 
« Zpět