Spotkanie biznesu w Ostrawie, 13.06.2013 r. - relacja Klub Polskiego Biznesu w Republice Czeskiej

Spotkanie biznesu w Ostrawie, 13.06.2013 r. - relacja

05.07.2013, 14:10, PolskyKapital.cz

 

 

Już po raz 19-ty odbyło się spotkanie biznesu w Ostrawie. Tym razem, 13.06., spotkali się przedsiębiorcy nie tylko z Polski i Czech, ale również z Niemiec i Słowacji. 


 

 

 

 

 

Ważnym elementem spotkania była Konferencja Gospodarcza i temat „Szanse i możliwości rozwoju współpracy gospodarczej w Europie Środkowej“. W jej trakcie, podjęto tematy współpracy gospodarczej firm sektora MSP w obszarze Europy Środkowej. Omawiano program wspierania przedsiębiorców w Czechach, Polsce, na Słowacji i w Niemczech.
Mówiono również o systemach szkolnictwa zawodowego w poszczególnych krajach, które uczestniczyły w konferencji, dając przykłady dobrych praktyk. Największe emocje wzbudził jednak ostatni temat: “Jakość i bezpieczeństwo żywności. Polska żywność na rynkach europejskich”. Przyczyniła się do tego bardzo impulsywna wypowiedź czeskiego producenta żywności, który przepraszał Polaków za kampanię oszczerstw skierowaną przeciwko polskim produktom spożywczym.
 

 

 

 

 

 

 

 

Po spotkaniu wszyscy uczestnicy, już tradycyjnie, przeszli do ogrodu Konsulatu RP. W trakcie spotkania w siedzibie Konsulatu, odbyła się organizowana przez nasz klub Giełda Kooperacyjna mająca za zadanie stworzyć możliwość bezpośrednich kontaktów firm z Polski i Czech z rejonów przygranicznych. Wzięło w niej udział liczne grono firm, które miały okazję spotkać się ze swoimi potencjalnymi partnerami i na gorąco omówić szanse czy wręcz warunki współpracy. W rozmowach kuluarowych , uczestnicy Giełdy potwierdzili sens organizowania podobnych akcji w przyszłości. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak jak w przypadku wszystkich poprzednich akcji prowadzonych w ramach realizowanego z Radiem Opole programu ”Razem dla Biznesu “, relacja ze spotkania biznesu oraz Giełdy Kooperacyjnej pojawiła się w audycji zrealizowanej przez naszego partnera. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego Klubu, firm- Biomen, Darimex czy Tauron . Widzieliśmy też panią Wandę Krygelovą i Darka Błaszczyka.
Przy tej okazji chcemy szczerze pogratulować Czesko-Polskiej Izbie Handlowej za zorganizowanie po raz kolejny wspaniałej imprezy i już teraz cieszymy się na tę przyszłoroczną, jubileuszową.

 

 


 

 
« Wstecz