V sobotu 26.2.2011 se v Praze konal 1. česko-polský ples

02.03.2011, 17:03, PolskyKapital.cz

A je to tady! V sobotu 26.2.2011 se v reprezentativním sálu luxusního pražského hotelu Ambassador – Zlatá Husa konal v poválečné historii první česko-polský ples.


Pořadatelem plesu bylo Velvyslanectví Polské republiky v Praze a Klub polského kapitálu v České republice. Záštitu nad plesem převzali: předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky paní Miroslava Němcová, primátor hlavního města Prahy pan Bohuslav Svoboda a Jeho Excelence Velvyslanec Polské republiky v Praze pan Jan Pastwa. Svou přítomností ples zaštítila předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky paní Miroslava Němcová s chotěm, náměstek ministra zahraničí pan Vladimír Galuška s chotí a Jeho Excelence Velvyslanec Polské republiky v Praze pan Jan Pastwa s chotí. Mimo čestných hostů se plesu zúčastnili zejména představitelé polského podnikání působící v České republice a jejich čeští obchodní partneři. Přítomni byli zástupci společností Tauron PE , Metrostav a.s., Prefa Praha, Unipetrol, Egon Zender International, Sarantis CR, ČEZ, Home Credit, Ernste Bank, GE Money Bank, Maspex, Promus, BPBP a řada dalších. 
V oficiální části se konaly projevy paní předsedkyně Miroslavy Němcové, Jeho Excelence velvyslance Jana Pastwy a pana Eugeniusza Sawického, představitele společnosti Tauron PE, hlavního sponzora plesu. Ve svých projevech mluvčí zdůraznili výborné vztahy mezi oběma zeměmi a vyjádřili naději, že se tento ples stane tradicí, která bude trvalým bodem kalendáře akcí pořádaných v hlavním městě České republiky. Dariusz Marcinkowski, předseda Klubu polského kapitálu v České republice, poděkoval sponzorům, k nimž se po boku společnosti Tauron PE řadí společnost Metrostav a.s., Unipetrol a.s. a Prefa Praha a.s., a všem, kdo pracovali na přípravách plesu. Mediální partner: vydavatelství Polish Market.
 

 

 

 

Po oficiální části vystoupila s recitálem známá polsko-česká šansoniérka Renata Drössler. Refrénu poslední písně z repertoáru Maryly Rodowicz „Niech żyje bal“ (Ať žije bál) přizvukoval celý sál.

Dalšími atrakcemi večera byl taneční výstup mistrů ČR v show dance a recitál exotické písničkářky Madaleny Joao. Nečekaným bodem programu bylo pěvecké vystoupení Karla Vágnera, trojnásobného vítěze festivalu v Sopotech, který tímto dostál slibu danému na jedné z akcí spojených s návštěvou prezidenta Komorowského v Praze. Odměnou mu byly dvě sklenice domácích polských kysaných okurek s česnekem.
 

 

 

 

 Na plese byla uspořádána charitativní sbírka na pomoc české škole s polským jazykem vyučovacím v Dolní Lutyni.
Plesem provázel Zbigniew Czendlik, nejznámější Polák v České republice, a Andrea Ježková, redaktorka televize Prima. K tanci dokonale hrála skupina The Party Band, která v mžiku zaplnila parket tanečníky. O chuťové buňky hostů se postarala skvělá kuchyně hotelu Ambassador a dlouho se bude vzpomínat na bigos a pirohy, které šéfkuchař připravil podle rad místopředsedkyně Klubu Ewy Luchowské-Mertl.
Zábava trvala do rána a všichni přítomní se již těšili na příští rok.
 

 
« Zpět