V sobotu 28.1.2012 se v Praze konal 2. česko-polský ples

09.02.2012, 08:12, PolskyKapital.cz

 

V sobotu 28. ledna 2012 se v Kongresovém sálu pražského hotelu Ambassador – Zlatá Husa konal II. česko-polský ples. Organizátorem plesu bylo Velvyslanectví Polské republiky v České republice a Klub polského kapitálu v České republice.


 

 

Svou přítomností ples zaštítili: 1. místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Přemysl Sobotka s chotí, velvyslanec Polské republiky v Praze, J. E. Jan Pastwa s chotí a náměstkyně ministra hospodářství Ilona Antoniszyn-Klik s chotěm. Hosté reprezentovali podnikatelské, politické a kulturní prostředí obou zemí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ples zahájily krátké proslovy Přemysla Sobotky, J.E. velvyslance Jana Pastwy, Dariusze Marcinkowského a Eugeniusze Sawického, zástupce firmy Tauron PE, jež byla hlavním sponzorem plesu. V těchto proslovech byl zdůrazněn význam plesu pro rozvoj vztahů mezi našimi zeměmi. Zmíněn byl rovněž vznik jisté tradice a byla vyjádřena naděje na její pokračování. Po této oficiální části začal koncert v tuto chvíli největší česko-polské hvězdy Ewy Farné. Ewa zazpívala několik svých písní v obou jazycích a po vystoupení, pózování pro společné fotografie a rozdání autogramů se připojila ke zbytku bavících se hostů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak jako na předchozím plese i na tomto jsme mohli zhlédnout taneční vystoupení. Vystoupili Jakub Drmota a Tereza Florová, aktuální mistři České republiky v latinskoamerických tancích. Svůj vokální talent opět předvedla Madalena Joao.
V průběhu plesu proběhla charitativní sbírka, jejíž výtěžek byl letos určen dětem z Dětského domova ve Frýdlantu.
Večer moderovali herec Jan Monczka a zpěvačka a herečka Renata Drössler. K tanci hrál The Party Band, známý již z loňského roku. Skupina rozehřála tančící hosty do té míry, že bylo potřeba několik oprav parketu.
A ani tentokrát nás nezklamala výborná kuchyně hotelu Ambassador.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tato událost by se nekonala bez podpory sponzorů.
Hlavními partnery plesu se staly společnosti TAURON Polska Energia S.A. a TAURON Czech Energy s.r.o.
Partnery byly rovněž společnosti LeasePlan Česká republika, s.r.o. a PREFA PRAHA a. s., mediálním partnerem se staly Lidové noviny.
Připomeňme, že záštitu nad plesem převzali za českou stranu Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, a Bohuslav Svoboda, primátor hlavního města Prahy, za polskou stranu velvyslanec Polské republiky v Praze J. E. Jan Pastwa a Jacek Majchrowski, primátor města Krakova. Tyto osobnosti bezpochyby přispěly ke zvýšení prestiže plesu. Doufáme, že v této započaté tradici budeme moci pokračovat i v příštím roce.
 

 
« Zpět