Zápis z konference v Náchodě – 18. 11. 2013

26.11.2013, 08:19, PolskyKapital.cz

 

18. listopadu jsme měli příležitost připravit v Hotelu TOMMY Congress & Relax center****, který se nachází v poklidné městské části v Náchodě, další akci, a to za podpory Františka Molíka z Krajské hospodářské komory s pracovištěm v Náchodě. 


 

 

Tentokrát byly tématem setkání, jež se uskutečnilo v rámci projektu „Spolu pro byznys” podporujícího podnikatelské aktivity v příhraniční oblasti, "Právní a daňové podmínky působení hospodářských subjektů v Polsku, se zvláštním důrazem na specifičnost v příhraničních regionech". Setkání bylo zaměřeno především na české ekonomické subjekty.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uvítání, úvodního slova a představení Klubu polského kapitálu v České republice se ujal Marek Kralkowski, člen představenstva KPK. Přednášel mimo jiné Paweł Bojarski spolu s odborníky na oblast práva a daní z právní kanceláře Bojarski ve Vratislavi. Do problematiky nebankovních peněžních převodů nás zasvětil druhý přednášející – Radosław Jarema ze společnosti Akcenta v Hradci Králové. Účastníci konference rovněž využili možnost pokládat otázky. Posluchače zajímaly mimo jiné opatření zajišťující plnění smluv či preferenční sazba DPH 0 %. Dotazy účastníků se přeměnily v živou diskusi, která poukázala na potřebu uspořádat další konferenci s právní a daňovou tematikou. Ze strany účastníků padaly návrhy na témata dalších setkání a my uděláme vše pro to, abychom jim vyšli co nejvíce vstříc.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Během přestávek nahrál redaktor Janusz Maćkowiak, zastupující hlavního partnera tohoto projektu – „Radio Opole” S.A., řadu zajímavých rozhovorů s přednášejícími a účastníky konference. Tento materiál byl následně využit při vysílání pořadu této stanice pod názvem „Rynek“ („Trh“).
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Záznam si lze poslechnout zde:
 

 

http://cz-pl.radio.opole.pl/spotkania/spotkanie-z-dnia-18-11-2013.html

 

 

Velice nás těší zájem, kterého se dostává setkáním, jež organizuje Klub polského kapitálu. Všem, kteří se této konference zúčastnili, srdečně děkujeme.

 

 

 
« Zpět